Óbudai Múzeum

ÓBUDAI MÚZEUM - KÖZÉPKORI KIÁLLÍTÁS

Mielőtt elindultok az Óbudai Múzeumba, előtte telefonon jelentkezzetek be, nehogy más iskolai csoportba ütközzetek! (Polgár Mónikát kell hívni a 250-1020-as telefonszámon!)

A múzeummal egyeztetve van egy titkos jelszavunk.
Megérkezéskor, természetesen köszönés után, annyit kell mondani, hogy:
"Lakóhelyünk, Óbuda”,
-
így nem kell igazolásokat vinni az ingyenes belépéshez. Élményekben gazdag történelmi sétát kívánunk az Óbudai Múzeumban!

Emlékeztek-e arra, amikor a Szent Péter Pál templomban együtt hallgattuk Anita néni kórusának adventi Koncertjét?

Gondoltátok-e akkor, hogy közel ezer éve, a XI. század első felében alapította a templom elődjét, a Szent Péter prépostságot Szent István vagy I. Péter királyunk. A középkori kiállítás alapján vagy könyvtári munkával írjátok le a prépostság, illetve a káptalan szó jelentését és feladatkörét!
 
  • Prépostság:
  • Káptalan:
 

Háromszáz évvel később Zsigmond királyunk alapította a mai főváros Budapest, a középkori Óbuda első egyetemét. A közelben erre emléktábla emlékeztet. A múzeumból hazafelé menet keressétek meg az emléktáblát és írjátok le a szövegét és azt, hogy hol található!

Az emléktábla szövege:

 

„Ásd elő, mit rejt a múlt”

A múzeumban kipróbálhatjátok a múlt tárgyi emlékei után kutató régészek izgalmas munkáját. Ásatásotok során előkerült leleteket állítsátok össze és készítsetek egy fényképet magatokról és az általatok talált kincsekről!

 

„Óbuda címere 1723.”

A múzeumban satírozós technikával elkészíthetitek Óbuda valamikori címerét. Ezt a címert illesszétek ide! (A ragasztáshoz célszerű celluxot használni.)

 

A kiállításon találhattok egy kőbe vésett arany igazságot:

„TILALMAS AZ OTSMÁNY BESZÉD”

Amennyiben megtaláltátok a kőtáblát megtudhatjátok, hogy ez a mai napig érvényes intelem

Óbudán, a …………..……………....................… utcai ……….…………………....................... on volt kihelyezve.